Zadar hotele z basenem. Najpiękniejsze miasta Chorwacji. Zadar

Zadar hotele z basenem

Zadar hotele z basenem – informacja

W tym wpisie opublikowana jest lista hoteli z basenem w Zadarze.

Od wielu lat zalicza się do tych kierunków, na które polscy turyści stawiają wyjątkowo chętnie. Chorwacja to jedno z najpiękniejszych państw na Bałkanach, a biura podróży nie bez powodu tak chętnie urządzają wycieczki na jej teren. Chętnych na udział w takich wyprawach nie brakuje, a miejsc godnych polecenia jest w tym kraju sporo. Kto nie chce spędzać czasu wolnego na plażach, też może skorzystać z wycieczki po najpiękniejszych miastach tego kraju. W ich gronie znajduje się Zadar – ważny ośrodek turystyczny, którego zwiedzenie polecają nam i polskie, i chorwackie biura podróży. Zadar hotele z basenem – lista ofert na dole wpisu.

Dlaczego Zadar ma tak ogromne znaczenie?

Zadar to miasto niezwykłe, a wycieczki po jego terenie każdemu mogą sprawić wiele radości. Jak twierdzą doświadczeni podróżnicy, to jedno z najwspanialszych miast, jakimi może się pochwalić Chorwacja. To jednocześnie stolica północnej Dalmacji – regionu niezwykle popularnego wśród turystów. Nic więc dziwnego, że wycieczki po mieście Zadar są tak popularne. Na końcu wpisu – Zadar i hotele z basenem.

Co można zobaczyć podczas pobytu w Zadarze?

Zadar to przede wszystkim wspaniała starówka oraz otaczające ją potężne mury obronne. Do dziś robią one ogromne wrażenie, a mimo burzliwej historii tej części świata, przetrwały one do naszych czasów w rewelacyjnym stanie. Co ciekawe, najstarsze ich fragmenty pamiętają jeszcze czasy rzymskie. Biura podróży promują też inne elementy miejskich fortyfikacji, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługują te fragmenty, które powstały w okresie wczesnego średniowiecza. Wspaniale prezentują się też bramy miejskie, przy czym najsłynniejszą z nich jest renesansowa Brama Lądowa. Zadar hotele z basenem.

Wycieczki po Zadarze to nie tylko możliwość podziwiania miejskich fortyfikacji. Na terenie starówki nie brak atrakcji, przy czym turystów najbardziej zachwycają zabytki z okresu rzymskiego oraz z czasów wczesnego średniowiecza. Zadar może się zatem pochwalić pozostałościami rzymskiego forum oraz kościołem św. Donata. Powstał on w IX wieku i jest jednym z najpiękniejszych kościołów, jakimi może się pochwalić Chorwacja. Kościół św. Marii oraz romańska katedra św. Anastazji to kolejne zabytki sakralne, których podczas wycieczki po mieście Zadar nie można pominąć. O wielokulturowości miasta świadczy z kolei barokowa cerkiew, która do dziś jest ważnym miejscem spotkań dla miejscowych wyznawców prawosławia. Znana z pięknych ikon, jest jednocześnie ważną atrakcją turystyczną dla gości zwiedzających to miasto.

Materace

Zadar, podobnie zresztą jak cała Chorwacja, może zachwycać turystów. Biura podróży wiedza doskonale, że chętnych na jego zwiedzenie nie zabraknie, zatem wycieczki po tym dalmatyńskim mieście są ważnym punktem w wielu turystycznych ofertach. Czy warto z nich korzystać? Dla tych, którzy lubią historię, piękną architekturę i niezwykłą atmosferę Chorwacji, wyprawa do tego miasta z pewnością będzie wspaniałą przygodą.

Zadar hotele z basenem :: Zadar kwatery prywatne :: Zadar apartamenty :: Zadar Chorwacja noclegi :: Zadar Noclegi

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *